0536 726 25 63 0212 582 75 47

Masif Parke Nedir ? – Beylikdüzü Parke

Masif Parke nedir? | Beylikdüzü Parke  – Akdemir Parke

Masif Parke nedir?

Masif parke, %100 değerli ağaçtan oluşan, katmansız, homojen yapıdaki parke çeşididir.

Yer döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilen parke çeşitlerinden biri olan masif parke, uzun ömürlü olmasının yanı sıra ısı ve ses izalosyonu avantajı , sistre olabilme özelliği nedeniyle senelerdir parke tercihlerimiz arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Masif parke üretiminde ham madde olarak kullanılan ağaçlar genellikle  Uzak Doğu ve Afrika ülkelerinden getirilen taslak tomruklardır. Yerli üretim markalar, ham madde temininide yurt içinden sağlarlar.

Masif parkenin üretimi uzun ömürlü, dayanıklı ve sert ağaçlardan yapılmaktadır. Üzerinde 6 mm sistre payı vardır. Masif parke 8 kere sistre edilir, cilalanabilir. Yaklaşık sistre süresi 6 yılda birdir. Bu açıdan ürünün ömrü minimum 35-40 yıldır. Kullanıma bağlı olarak sistre 7-10 senede bir dahi yapılabilir. Doğru bakım ve kullanımla ömür boyu sıcak ve sağlıklı ortamlar sunmaktadır.

Masif parke üretiminde, dayanıklılık seviyesi yüksek olması nedeni ile yapraklı türler tercih edilmektedir. Özellikle yerli ve ithal ağaç türlerinden olan meşe, Akçaağaç, kayın dışbudak, ceviz, teak, merbau, sapelli, doussie, iroko, wenge, bambu ve jatoba kullanılmaktadır.

Dünya’nın en büyük parke üreticilerini masif parke üretiminde kullanılan ağaçları ticari amaçla yetiştirilmekte olup, doğaya zarar vermeden ham madde temini yapmaktadır. Gereksi sertifikalara sahip markaları tercih etmeniz konusunda Mast Yapı ve Zemin Kaplamaları çalışanları sizlere yardımcı olacaktır.

Masif Parke Avantajları

Malzemenin tamamı ağaçtan oluşmaktadır.

Ahşabın vermiş olduğu sıcaklığı hissedersiniz.

Tamamen doğal ağaç görüntüsüne sahiptir.

Isı ve ses yalıtımı sağlar.

Yaklaşık 6 mm’lik sistre payı olması nedeniyle yaklaşık ömrü 35-40 yıldır.

Sistre ve cila yapılabilir.

Ağacın dokusunu hissedebilirsiniz.

Geri dönüşümlüdür.

Masif parke lamba zıvana yöntemiyle döşenir.

Beylikdüzü Parke | Akdemir Parke