0536 726 25 63 0212 582 75 47

Parke Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ? – Beylikdüzü Parke

PARKE ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR ? | Beylikdüzü Parke  – Akdemir Parke

■ Firmanın bu işi kaç seneden bu yana yaptığına dikkat edilmelidir.
■ İnsanlar zemin kaplamasını ömürlerinde bir veya iki defa yaptırırlar, gerekli tecrübeye ve bilgiye sahip olmamaları sebebiyle, çevrelerinde parke yaptırmış olan kişilere, parkelerini hangi firmanın yaptığı mutlaka sorulmalı ve referanslara göre hareket edilmelidir.
■ Firmanın müşterilerine sunduğu çeşit, kalite, renk ve alternatiflerin zenginliği önemlidir, size sunum yapan firmanın işini bilerek yapması, güvenirliği ve yenilikçiliği dikkate alınmalıdır.
■ Satın alınan özellikle lamine ürünlerde, insan sağlığı açısından tehlikeli olmayan dünya sağlık örgütü mavi melek belgeli kanserojen madde formaldehit içermeyen parkeler önerilmektedir
■ Alerjik olmayan antibakteriyel bakteri ve mikrop barındırmayan mikroban antibacterial surface ve elektrik yükünü çeken antistatic surface belgeli parkeleri tercih etmelidir.
■ Özellikle laminat parkelerde parafinli clic sistemi sayesinde hem alt ve üst yüzeye su ve nem geçişi önlenmiş (uzun kullanım açısından) parkeler tercih edilmelidir.
■ Tüm ürünlerde paket üzerindeki garanti belirli bir oda sıcaklığındaki raf ömrü garantisidir. Yani döşeme yapıldıktan sonraki garanti değildir, buna dikkat edilmelidir.
■ Masif, lamine ve laminat parkenin özelliğine göre kullanım alanları hakkında bilgi vermesi önemlidir. Örneğin; laminat parkenin yüzey aşınma kat sayılarına göre evler, ofisler ve yoğun trafikli , ( restaurant , banka , hava limanı v.b. ) oluşuna göre ayırıyor mu? Unutulmamalıdır ki ; ■ ülkemizde aşınma kat sayısı düşük olan laminat parkelerin yanlış uygulama yapan zeminlerde döşenip bir yıl gibi sürede değiştirildiği, dövizin ve emeğin boşa gittiği çok örneği vardır.
■ Montajı yapılacak parkelerin 72 saat önceden, döşeneceği mekana getirilip, montaj gününe kadar bekletilmesi gereklidir.
■ Kullanılan aksesuarlar müşteriye geniş kapsamlı sunuluyor mu? Süpürgeliklerin ebatları, bitiş, dilatasyon geçiş, eğimli alüminyum profillerinin bilinçli şekilde kullanılması önemlidir. Bazı firmalar parke içinde fiyat vermekte olduğu halde, profil kullanmamaktadır. Özellikle dikkat edilmelidir.
■ Firma ürünün bakımı, temizliği ve korunması yönünde ürünler sunuyor mu?
Bugün ülkemizde parke pazarında çok değişik kalitede ve fiyatlarda ürünler bulunmaktadır.
Tüketiciler, yukarıda sıralanan maddelerin fiyatlarının önemli ölçüde kaliteye göre değiştiğini göz önünde bulunudurmalıdır. Kullanıcı, estetik beklentilerinin kabusa dönüşmemesi için, finansal zarara uğramaması, seçtiği yer döşemesinin uzun yıllar sorun çıkarmaması için çalışacağı firmanın kalitesinden ve uzmanlığından emin olmak zorundadır.